Najczęściej zadawane pytania

/
FAQ

Podstawowe pytania

Domy mobilne to przyszłość budownictwa. Lekka, ale jednocześnie trwała i solidna konstrukcja jest w pełni mobilna i można ją ustawiać w dowolnym miejscu.
To idealne rozwiązanie nie tylko dla osób poszukujących domków letniskowych, ale również dla tych, którym zależy na całorocznej wygodnej przestrzeni mieszkalnej.
Domki mobilne to również doskonała opcja dla osób, które cenią sobie niezależność i swobodę, przemieszczając się w dowolne miejsce gdzie zaprowadzi ich życie i praca.

Dom mobilny jako budynek całoroczny można postawić na działce budowlanej lub rekreacyjnej. Domki do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę. Wymagane jest jedynie zgłoszenie zamiaru postawienia domku na swojej działce do odpowiedniego Starostwa Powiatowego.
W przypadku domków powyżej 35m2 pozwolenie na budowę może okazać się konieczne. Jeśli potraktujemy taki domek jako obiekt tymczasowy pozwolenie na budowę nie będzie niezbędne, jednak wtedy konieczne będzie przenoszenie go przynajmniej dwa razy w roku na inną działkę. 

W każdym przypadku najlepiej udać się do Starostwa Powiatowego, pod które podlega działka, aby uzyskać więcej informacji.

Domy mobilne są tańsze niż tradycyjne domy murowane. Mogą być również świetną alternatywą do mieszkania w bloku czy kamienicy, gdzie nawet małe mieszkania osiągają obecnie bardzo wysokie ceny.

Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w domkach mobilnych można w nich bezpiecznie i komfortowo mieszkać przez cały rok.
Instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne nie różnią się od tych w standardowym mieszkaniu.

Istnieje możliwość samodzielnego montażu domku mobilnego. Dostarczymy gotowe elementy. Lekka, modułowa konstrukcja sprawiają, że dom można złożyć samodzielnie w kilka godzin. Prace montażowe polegają na ustawieniu domku w wybranym miejscu i podłączeniu instalacji.

W naszej ofercie znajdują się gotowe projekty domów mobilnych. Jednak nasz zespół projektowy może wprowadzać zmiany zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta. Zmiany mogą dotyczyć kolorystyki, użytych materiałów, całkowitego metrażu, ustawienia okien, jak również układu pomieszczeń.

Konstrukcja ścian i dachu domku wykonana jest ze skandynawskiej tarcicy struganej oraz sortowanej maszynowo. Szkielet tworzący konstrukcję wypełniony jest wełną mineralną, co zapewnia wygłuszenie i izolację termiczną. Wszelkie materiały zabezpieczone są przed korozją, gryzoniami i insektami, co znacznie wydłuża ich trwałość.

Ściany i dach osłonięte zostały folią paroizolacyjną i wiatroizolacją. Elewacja zewnętrzna wykończona jest deską elewacyjną (pióro/wpust), blachą stalową lub sidingiem PVC.

Od wewnątrz stosujemy deskę boazeryjną i panele MDF lub PVC, a podłoga wykonana jest z płyty OSB lub sklejki. Dach pokrywa blacha trapezowa, blachodachówka lub inny, wybrany przez klienta materiał.

Nasze dom mobilne projektujemy w taki sposób, aby można było z nich mieszkać przez cały rok. Dlatego też nasi projektanci pomyśleli o wszystkich instalacjach, w tym instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i ogrzewaniu. Istnieje też możliwość naniesienia indywidualnych zmian w każdym projekcie.

Gwarancja

Nasze domy mobilne posiadają gwarancję jakości. Projektowane są przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Domy wykonane są ze starannie dobranych materiałów i posiadają solidną i trwałą konstrukcję.

Okres gwarancji na nasze domy wynosi 2 lata.